Alman Kurdu yada Alman Çoban Köpeği Yavru Köpek Seçimi bu ırka sahip olmaya karar verdiğinizde üzerinde çalışmanız gereken bir konudur. Öncelikle alacağınız yavrunun dişimi erkek mi olduğuna karar vermeniz gereklidir.

Yavru sahiplenirken mutlaka en erken 60 günden önce sahiplenmeyin. Bu yaştan daha küçük yavrular yeterince annelerini emmedikleri aşılarının eksik olduğu için sağlık sorunu yaşayabilirler. Ayrıca hem kardeşleri hem de annesiyle yeterince sosyalizasyonu tamamlamamış olurlar. Her iki durumda ilerde sorunlu bir köpeğe sahip olmanıza neden olur.

Alman Kurdu Yavru Köpek Seçimi İçin İpuçları

Öncelikle Alman Kurdu Yavru’sunda ne beklediğinize bağlı olarak seçeceğiniz yavru değişecektir.Örnek kör ve

Alman Kurdu Yavru Köpek Seçimi
Alman Kurdu Yavru Köpek Seçimi

sağırlar için refakatçi köpek ise farklı bir fabrika binası yada arazi koruyacak köpek istiyorsanız ayrı,bahçe için ve arkadaş olacak ise ayrı karakterde olmalıdır. Ciddi üreticiler size taleplerinizi söylerseniz doğru yavruyu önereceklerdir.

Utangaç bir köpek yavrusu kesinlikle seçmeyin .Sizden ve diğer insanlardan sürekli korkan kaçan bir köpek yavrusu büyüdüğünde korktuğu için aşırı saldırgan ve anti sosyal olacaktır.

Renk olarak seçimde ise pigment yoğunluğu iyi olan herhangi bir yavruyu seçebilirsiniz. Bunun pek bir önemi yoktur. Tamamen size kalmış.

Dişi köpekler her zaman ailelerine çok daha bağlı olurlar ve dışarıya karşıda gerekmedikçe sertlik göstermezler. Erkekler ise daha bağımsız ve sert olurlar ama bazen bu sertlik gereksiz olabilir. Aileniz için bir arkadaş bahçenizi koruyacak bir köpekse dişi doğru tercihtir. Dişiler ayrıca çevresindeki tüm değişikliklere karşı daha uyanık olduklarından daha iyi bekçilik yaparlar.

Eğer bir alan yada fabrika binası gibi yerlerde korumaya gereksiniminizden dolayı alıyorsanız bir dişi bir erkek almanız daha doğru olur. Dişi izlemeyi yapar erkek ise güç gösterisini.

Mutlaka doğru üreticiden bir Yavrusu sahiplenin. Küçükken tüm yavrular güzeldir ve birbirine benzer. Ama büyüdüklerinde kaliteli anne ve babalardan üretilenler hemen fark edilir. İlerde bir süprizle karşılaşmamak için mutlaka iyi bir üretici seçiniz. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında