Alman Kurdu yada diğer adıyla çoban köpeğinin görevlerde kullanımı iş köpeği özelliğinden kaynaklanır.. Bu nedenle pek çok zorlu görevde insanlarla birlikte çalışmaktadır. Irkın zekasının köpekler arasında çok üst sıralarda yer alması hemen hemen tüm görevleri başarı ile yerine getirmelerini sağlamaktadır.

Alman Kurdu Kullanımı Hangi Alanlara Uygundur?

Özellikle polis ve askerler ile birlikte görev yapan bu ırk suçluları yakalamak ve caydırmak belli alanları korumak için devriye görevleri icra etmek için kullanılırlar. Ayrıca orduda düşman keşif görevlerinde ve mayın bulma görevlerinde’de kullanılmıştır.

Alman kurdu yada Çoban köpeği ,keskin bir koku alma duyusuna ve yaptığı işe odaklanmada iyi olduğu için

Alman Kurdu Kullanımı

arama kurtarma,bomba bulma ve narkotik görevlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca görme engelliler için rehber köpek olarakta çok başarılı çalışmalar yaparlar.

hala geçmişteki işleri olan sürü gütme hayvanların istenmeyen alanlara (ekili tarlalar gibi) girmesini engellemede oldukça başarılı bir şekilde günümüzde’de kullanılmaktadır.

Alman Kurdu Bireysel Kullanımı

Özellikle bahçeli bir eve sahip olanlar koruma için bu ırkı tercih etmektedir.Aile ve çocuklar ile arası çok iyi olduğu ve onları korumak için hiç teredüt etmeyeceğinden tercih edilmektedir.Büyük yada orta büyüklükteki tüm alanlarda devriye atacağı için tanımadığı hiç bir canlının girmesine kesinlikle izin vermeyecektir. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında