Kedi Irkları

Alman Rex Kedisi

alman rex.

Alman Rex Kedisi

Alman Rex doğal bir kedi ırkıdır, yani insan müdahalesine ihtiyaç duymadan gelişmişlerdir. Bu kediler sevecen, sadık ve eğlenceli olmaları ile bilinir.

Alman Rex cinsinin kedileri mükemmel arkadaşlardır. Hem insanlara hem de diğer hayvanlara karşı hoşgörülüdürler. Ve güçlü sosyal yönleri, ailenize anında uyum sağlayacakları anlamına gelir. Aynı zamanda akıllı kediciklerdir. Bu nedenle kediyi memnun ve mutlu tutmak için zaman ve etkileşim sağlayabileceğinizden emin olun.

Tarih

Alman Rex’in gizemli kökleri var. 1940’larda, Doğu Almanya’daki bir hastanenin bodrum katında yaşayan dalgalı saçlı bir kedi keşfedildi. Ona Laemmchen adı verildi ve sonunda yavruları bu ırkının temeli oluşturdular.

Bununla birlikte, Alman Rex kedisine rastlamak, genetik olarak benzer Cornish Rex’ten çok daha nadirdir.

Alman Rex, Fédération Internationale Féline tarafından resmen tanınmaktadır .

Bu günlerde Alman Rex cinsini barınaklarda veya kedi kurtarma gruplarının bakımında bulabilirsiniz. Satın almanıza bile gerek yok. Bu yüzden, sizin için ideal kedi olduğuna karar verirseniz, ona sahiplenmek en iyi iştir.

Boyut

Alman Rex, küçük ila orta boy bir kedidir. Her zaman olduğu gibi, tam boyut standartları değişebilir.

Çoğu Alman Rex kedisi 4 ila 7 kilo ağırlığındadır. Bazı kediler, cinsleri için ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

Kişilik

Genel olarak Alman Rex’in çok aktif ve çok sevecen bir kedi olmasını bekleyebilirsiniz. Siz koltukta yada yatakta olduğunuzda gelip size sokulacaktır.  Kesinlikle çok fazla ilgi göste  rmeye istekli olmanız gerekecek.

Bu kedi, hayatları boyunca insanlarla çok güçlü bir bağ kurar ve aynı zamanda kucaklanmaktan ve ele alınmaktan da keyif alırlar. Ancak, bu cinsin günlük yaşamına kesinlikle çok fazla dahil olmanız gerektiğinin altını çizmek önemlidir. Bu, getirme oynamayı mutlu bir şekilde öğrenecek ve güvenli muamele için problem çözmeyi sevecek akıllı bir kedidir.

Günün uzun zamanları boyunca evden uzaktaysanız, Alman Rex sizin için ideal kedi ırkı olmayabilir. Ancak kedinizi dikkatle beslemeyi taahhüt ederseniz, mükemmel bir kedi arkadaşınız olur.

Sağlık

Alman Rex’si genellikle sağlıklı kediler olarak kabul edilir. Her zaman olduğu gibi, kedinizin veterineriyle düzenli sağlık ziyaretleri planlamak önemlidir.

Alman Rex ile ilişkili herhangi bir cinse özgü sağlık sorunu yoktur, ancak kedinizin sıkıntı veya acı içinde olabileceğine dair işaretlere her zaman dikkat edin.

Bakım

Bakım tüm kedilerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Alman Rex’inizin düzenli veteriner kontrollerini sürdürmeniz önemlidir. Veterineriniz, kedinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Veterinerinizle yıllık sağlık ziyaretleri planlamanın ötesinde, Alman Rex’inizin yaşam ortamı için bir tırmalama direği aldığınızdan emin olun. Bu, sağlıklı kaşınmayı teşvik etmeye ve kedinin tırnaklarını iyi durumda tutmaya yardımcı olacaktır. Alman Rex aktif ve atletik bir kedidir, bu nedenle tırnaklarının uç şeklinde tutulması zorunludur.

Cinsin kulakları ayrıca kir birikmesi veya olası enfeksiyon belirtileri için düzenli olarak incelenmelidir. Alman Rex’inize uyacak düzenli bir diş fırçalama rejimi başlatma konusunda veterinerinizle konuşun. Veterineriniz size belirli markalar ve teknikler hakkında tavsiyelerde bulunacaktır.

Tüy Rengi Ve Bakımı

Alman Rex kedisi çok geniş bir renk yelpazesinde bulunabilir. Siyah, beyaz, çikolata ve açık kahverengi temelli versiyonlar yaygın olsa da. Cins ayrıca tekir, patiska, duman ve iki renkli de dahil olmak üzere çok çeşitli desenlerde olduğu gözlemlenmiştir.
tüy rengi ve bakımı

Tımar söz konusu olduğunda, çoğu Alman Rex kedisi haftalık fırçalama seansları için uygundur. Bu, tüy yumağı ve paspas oluşma olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Dalgalı tüylü bir cins olmasına rağmen,  genellikle sağlıklı cilt ve tüyü korumak için doğal olarak yeterli yağ üretmez. Bu nedenle. Yağlı hissetmelerini veya cilt tahrişlerinden muzdarip olmalarını önlemek için kediye düzenli banyolar yapmanız gerekir.

İklim açısından,  daha sıcaklıkları tercih etmelerine rağmen, genellikle uyarlanabilir bir kedi türüdür. Ayrıca, sıcak aylarda her zaman yeterli gölge ve temiz su bulunduğundan emin olmalısınız.

 Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Alman Rex  çocuklar ve diğer evcil hayvanlar la harika anlaşır. En iyi arkadaşları ve hemen oyun arkadaşları olacaklar. Sadece erken sosyalleşmenin gerçekleştiğinden. Ve her iki tarafta da sınırların doğru şekilde belirlendiğinden emin olun. Çocuklar ile kediler arasındaki etkileşimi denetleyin.

Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, iyi huylu  birçok evcil hayvanla iyi geçinir. Ancak yine de başka kedi ile tanıştığında denetleyin.

Sonuç olarak, erken sosyalleşme bu cinsle gerçekten işe yarıyor.  Eve, ailenize getirdiğinizde iyi davranışları için ödüllendirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.