Anglo-Français de Petite Vénerie

Anglo-Français de Petite Vénerie Fransa’da ortaya çıkmıştır.İngiliz Tilki Tazısı ve Fransız Tazısı çiftleştirilmesi ile meydana gelmiştir.16.yy’dan bu yana oldukça popüler olan bu köpek,1983 yılında ırk olarak kabul edilmiştir.Genellikle avcılık yeteneği ile ön plana çıkan bu ırk,hala popüler av köpekleri arasında yer almaktadır.

Anglo-Français de Petite Vénerie Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Anglo-Français de Petite Vénerie’nin fiziksel özellikleri arasında orta büyüklükte bir vücut yapısı, kaslı yapısı, güçlü bacakları ve güçlü bir burun yer alır. Kafası genellikle orta boyutlarda ve kulakları sarkıktır. Tüyleri kısa, sık ve düz olup, çeşitli renklerde görülebilir.

Boy : Dişi: 48–50 cm, Erkek: 50–56 cm

Kilo :Dişi: 12–15 kg, Erkek: 15–20 kg

Yaşam Süresi : 10-13 yıl

Karakteri

Bu köpekler sosyal ve insan odaklıdır. İyi bir sosyalleşme ile erken yaşlardan itibaren diğer köpeklerle, insanlarla ve çocuklarla iyi ilişkiler kurabilirler. İyi bir liderlik, tutarlılık ve pozitif takviye temelinde eğitim almak önemlidir. İyi bir eğitim ile istenmeyen davranışlar kontrol altına alınabilir.

Anglo-Français de Petite Vénerie, düzenli egzersiz ihtiyacı olan bir köpektir. Uzun yürüyüşler, koşular ve oyunlar ile enerjilerini atabilecekleri aktivitelere yönlendirilmelidirler. Ayrıca, bu köpeklerin av köpeği olmaları nedeniyle, iz sürme veya av oyunları gibi zihinsel ve burun kullanımını gerektiren aktivitelerden de keyif alabilirler.

Bakımı

Anglo-Français de Petite Vénerie

Görev köpeği olmasından dolayı egzersiz ihtiyacı vardır.Genel olarak çok hastalanmayan ve az bakım isteyen bir köpektir.Büyük kulaklarından kaynaklanan kulak yırtılmaları ve enfeksiyonları yaygın olarak görülür.

 

Yazar Hakkında