Bandog Yavru Fiyatı

Bandog Köpek Yavru Fiyatı üretimin oldukça zor olmasından dolayı az yetiştiricisi olan bir ırktır ve yüksek fiyatla alıcı bulmaktadır. Bandog dünyanın bilinen en iyi koruma köpek ırklarından biridir.

Aşağıda yer alan fiyatlar resmi üreticilerden alınan bilgiler doğrultusunda ortalama olarak hesaplanmıştır.

Bandog Yavru Fiyatı:2000-3000 USD arasındadır

Bir bandog yavru sahiplenmeden önce mutlaka aşağıdaki yazımızı okuyarak ırkın size uygun olup olmadığına karar veriniz.Bu hem yavrunun hemde sizin mutluluğunuz için önemlidir.

Bandog Köpek Irkı Özellikleri

Bandog kesinlikle kendine güvenen ,özgüveni yüksek lider ruhlu baskın yapıdaki kişilerin sahipleneceği bir ırktır.Bu özellikleri taşımıyorsanız bu köpeğin lideri olamazsınız ve sahiplenmeniz doğru olmayacaktır.

Fiziksel Yapısı

Bandong oldukça kaslı ve çok güçlü bir köpek ırkıdır. Gelişmiş çene kasları güçlü boyun kasları ile desteklenmiştir bu özellik kendisine mükemmel oranda ısırma gücüne imkan verir. Tüm renklerde olabilir sadece yazılı kural

Bandog Yavru Fiyatı
Bandog Yavru Fiyatı

olmamasına rağmen beyaz hariç tüm renkler kabul görürür. Tüyler genellikle kısadır fakat bazen orta uzunlukta olabilir nedeni üreticinin kullandığı anne baba özellikleridir.

Koruma köpekleri olduklarından hantal ve iri görünmelerine rağmen herhangi bir tehlike anında olaya müdahale edecekleri zaman oldukça atletik ve hızlıdırlar. Kulaklar genellikle sarkıktır fakat sahiplenenlerin bir çoğu görünüş olarak kulak estetiği yaptırmakta ve dik görünmektedir.

Vucut Ölçüleri

Vucut diktörgen ve atletik görünümde olmalı kafa genişliği beden genişliğinde uzun olmalıdır.

Boy: Erkek:65-80 cm Dişi:50-70 cm

Ağırlık: Erkek:60-90 kg Dişi:40-60 Kg

Kişilik

Bandog oldukça uysal ve ailesine karşı çok sevecendir. Canı pahasına onları tüm tehlikelerden korumak için her zaman göreve hazırdır. Onu bir çizgi film kahramanı ile örneklendirmek gerekirse Bam Bam örnek olarak gösterilebilir.

Oldukça akıllı bir ırktır ve kolay eğitilebilir yalnız yapı olarak baskın bir karakter olduğundan kişilikleri güçlü kendine güvenen ona liderlik edebilecek sahiplere ihtiyacı vardır.Bu özellikleri taşımıyorsanız sahiplenmeniz önerilmez. Gerekli özellikleri taşıyan sahiplerinin elinde dünyanın en iyi kişi ve alan koruma köpeği olurlar. Kendine ihtiyaç duyulduğunda görevini mükemmel yapar korku nedir bilmediklerinden karşısındaki rakibin ne olduğunun bir önemi yoktur. Saldırmadan önce havlama gibi bir huylarının olmamasından dolayı rakip ısırıldığında durumu fark eder.

Sessiz olmaları çok fazla egzersize ihtiyaç duymamalarından dolayı aparman hayatına oldukça uygundur. Günde 45 dk yürütülmesi yeterlidir. En sevdikleri şey sahiplerinin yanında onlar ile vakit geçirmektir.

Bandog mastif üretme amacı insanların mükemmel koruma köpeğine ulaşma amaçları idi ve sonunda bunu başardılar. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında