Cane Corso Bana Uygunmu

Cane Corso Bana Uygunmu size ve sağladınız koşullarda sizi mutlu edebilecekmi? İşte bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.Bu yazıyla ilgilendiğinize göre sizde bir cane corso sahibi olmayı düşünüyorsunuz demektir.

Diğer insanlara ve köpeklere kayıtsızdırlar fakat ailelerini ve evlerini çok korurlar. CC’ler benzersiz, son derece sadık, koruyucu, hassas ve ciddi köpeklerdir.

Cane Corso Bana Uygunmu İşte Cevabı

Öncelikle olmaz ise olmaz olan kedine güvenen ve lider ruhlu kişiler bu ırkı sahiplenmelidir. Bu özellikleri taşımıyorsanız kesinlikle sahiplenmeyiniz.

Aldığınız ufak yavru çok sevecen olacaktır. Bu büyüdüğün’dede devam edecektir. Sadece ciddi bir ağırlık farkı olacaktır. Şunu unutmayın sadece sizi ve ailenizi sevecektir. Kesinlikle yabancılara karşı koruma içgüdülerinden dolayı siz yanında değilseniz hoşgörüsüz olacaktır.

Siz varken kimin düşman kimin dost olduğunu anlayabileceği komutları ona öğretmelisiniz. Öğretemem diyorsanız kesinlikle almayın. Bu ırk doğası gereği baskın olma eğlimindedir. Lider ruhlu olmaz iseniz o sizin patronunuz olacaktır.

Kimler Cane Corso Almamalı

1-Lider ruhlu kişiliğe sahip olmayanlar
2-Kendine karşı güvensiz olanlar
3-Tehlikeye karşı saldırgan ve ailesini koruyan köpek istemeyenler

Cane Corso Bana Uygunmu
Cane Corso Bana Uygunmu

4-Köpeğini ile zaman geçirip onu belli eğitimler için çalışabilecek vakti olmayanlar.
5-Hayatını sizle paylaşmak isteyen bir köpek istemeyenler
6-Geceleri sizin olduğunuz yerde uyumayı,her aktiviteyi beraber yapmayı seven köpek istemeyenler
7-Günlük onla yürüyüş yapmaktan hoşlanmıyorsanız almayın
8-Bir köpeğin üstelk büyük bir köpeğin ölesiye kendini sevmesini istemeyenler

Sert göründüğünü düşündüğünüz veya sizi güçlü gösterdiği için bir köpeği seviyorsanız, bu Cane Corso almak için bir neden değildir. Onu yeterince sevebilecekseniz alın çünkü herhangi bir tehlikede bir çok köpek kaçabilirken yada görmezden gelebilirken bu ırk direk olayın üzerine gider ve çözer. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında