Cane Corso Karakteri

Cane Corso Karakter olarak ailesi için canını bile seve seve verebilecek bir ırktır.Bu kadar iri ve o kadarda sevecen başka bir köpek bulmanız oldukça zordur.

Cane Corso Karakter Özellikleri

Karakterine öncelikle yavruluktan başlayalım çok fazla sizle olmak ister,sürekli yanınıza gelmek için kafesinden kaçmaya çalışır sizin yanınıza gelmeyi başardığında huzur bulur kıvrılır ve yatar

Cane Corso Karakteri
Cane Corso Karakteri

Sizle olmak için o boyuyla yıkabileceği her engeli aşar ve size koşar. Her bir aile bireyine kendini ayrı ayrı sevdirir.2 Aylıkken bile yabancılara karşı sizi korur. Onları gördüğünde direk havlamaya başlar karşı taraf ona doğru hamle yaparsa koşarak size sığınır. Tabi büyüdüğünde işler değişir sığınan taraf karşıdaki olur.

Cane Corso yavru iken çok meraklıdır dolaşırken yutabileceği taş dahil ağıza sığan her şeyi yutar ama çok ilginçtir bunları dışkısı ile çıkarabilir sizi şaşkınlık içinde bırakır.

1 Yaşını aştığında artık kendine güveni yavaş yavaş gelmeye başlamışştır ve tam bir bekçi köpeği olma yolunda ilerlemektedir.Hafızası o kadar güçlüdür ki 3 aylıkken beraber olduğu evin dedesini 1 yıl görmese bile evden biri olduğunu bilir ve ona göre hareket eder. Çocuklarla arası en iyi köpeklerden biridir; çocuklar bazen kaza ile ne kadar canını yakarsa yaksın kesinlikle onlara tepki vermez. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında