Chihuahua Karakteri temeli tamamen sahibini sevme üzerine kurulmuştur. Kendisini ev halkına adar tek istediği onları mutlu etmektir.

Chihuahua Karakteri Nasıldır?

Chihuahua evdeki herkesi sever ama içlerinden birine çok aşırı bağlıdır. O her kimse gördüğünde yerinde duramaz onsuz yapamaz sürekli yanı başında olmak ister.

Irk kesinlikle korkusuz ve gözü pektir. Karşısında ne olduğunun önemi yoktur.100 Kg lık başka bir köpeği tehdit olarak algılarsa hiç düşünmeden ona saldırır. Sonuçta öldürülebilir ama bu umrun da değildir.

Dünyada yapılan araştırmada en iyi 10 bekçi köpeğinden biri seçilmiştir. Nedeni öncelikle çevresindeki her olayın

Chihuahua Karakteri
Chihuahua Karakteri

farkındadır ve çevresini çok iyi gözlemler. Hiç bir değişikliği kaçırmaz. Korkusuz olduğu için sahiplendiği alanı yada kişiyi sonuna kadar korur. Karşısındakine boyutundan dolayı bir şey yapamasa da olayı 3 mahalle ileriye duyurur.

Oldukça inatçıdır hep kendi olduğu olsun ister. Sahibi buna önlem almaz ise her dediğini yaparsa artık evde onun sözü geçer.En fazla 3 kg olan bir canlı evin reisi oluverir. Sizden çay kahve getirmenizi isterse şaşırmamak gerekir.

Oldukça akıllıdır hemen hemen her şeyi çok çabuk öğrenir. Bu durum hem iyidir. Zekasını genellikle kendi çıkarları için kullanmak isteyeceği için sizi zor durumda bırakabilir. Örnek bazı zamanlarda ona bir tel kafes yaptınız ve içinde kaldığını varsayalım. Üstünü kapatmazsanız tellere anında tırmanmayı öğrenir ve kaçar.

Enerjisi çoktur sürekli koşmaktan oynamaktan zevk alır. Boyut küçük olduğu için herhangi bir ev ona yeterli egzersiz yapacağı alanı sağlar. Sürekli evde hareket halindedir ve bir oradan bir oraya koşturur. Yakalanmak istemiyorsa onu tutmanız çok zordur anında kaçar sizi 1 m ileriden seyreder.

Kucakta gezmeye çıkardığınızda insanların yaptığı en büyük hata ufaklığına aldanıp sizin kucağınızdayken onu sevmeleridir. Sizi korumak için karşı tarafı ısırmaktan çekinmeyecektir ve çok canını yakacaktır. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında