Chihuahua Yavru Sahiplenme’den önce bu yazımıdaki size yok gösterecek bilgileri okumanızı tavsiye ederiz.Bu konu hem köpeğiniz hem de sizin mutluluğunuz için önemlidir.

Chihuahua Yavru Sahiplenme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir yavru sahiplenecekseniz mutlaka belli kriterlere dikkat etmeniz gerekecektir. Bu kısımda yapacağınız yanlış ilerde ciddi sorunlara neden olabilir.

Doğru Üretici

 

Öncelikle Chihuahua yavrunuzu doğru bir üreticiden almanız hem fiziksel sağlığı hemde ryhsal sağlığı açısından

Chihuahua Yavru Sahiplenme
Chihuahua Yavru Sahiplenme

önemlidir. Fiziksel sorunları olan anne ve babadan üreyen yavrular ciddi sağlık sorunları ile doğarlar. Ayrıca anne ve babanın akraba olmaması gerekir. Akrabalık pek çok fiziksel ve zihinsel soruna yol açar.

Anne ve babada ruhsal bir sorun varsa örnek saldırganlık aşırı korkaklık vs… yavrulara’da genetik olarak bu durum aktarılacaktır. Kimse bipolar bir köpek sahiplenmek istemez. Bu konuda tek çözüm doğru üreticiyi bulmanızdır.

Chihuahua Yavru İhtiyaçları İle Sizin Beklentilerinizin Örtüşmesi

Bir şivava yavrusu sürekli ilgi ister bu nedenle sahiplenecek kişilerin onunla oynamak sevmek için zaman ayırmaları gerekir. Sürekli evde sizin yanınıza yatmak size dokunmak ister. Kısaca vakit ayırmanız gerekir. Vaktiniz yoksa bir şivava sahiplenmeyin.

Bu ırk hem bir ev köpeği sevgi yumağı ayrıca’da çok iyi bir bekçi köpeğidir. Bekçi köpeği derken sizi her konuda uyarır. Koruma köpeği değildir. Zaten boyutu çok ufaktır. Bu özellikler sizin için yeterliyse şivava sizi çok mutlu eder.

Bir ev köpeği olduğundan bahçede serbest dolaşsa bile mutlaka zamanının büyük kısmını evde aile üyeleri ile geçirmek ister. Sıcak havaları çok sever ana soğukla arası iyi değildir .Onu mutkala evde yayınızda tutmanız gerekir. Evde köpek olmasından hoşlanmıyorsanız size uygun değildir.

Irk çok zeki olduğundan özellikle kendisine izin verilmeyen ama yapmak istedikleri şeyleri bir yolunu bulup mutlaka yapar. Yaramazlıklara toleransınız olması gerekir.

Bir şivava yaklaşık 15 yıl kadar yaşayacaktır. Çok uzun süreli sizin sorumluluğunuzda olacağından bu sorumluluğu alıp alamayacağınıza karar vermelisiniz. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında