Çok Akıllı Bir Chihuahua Hikayesi’nin konusu sahibini ölümden kurtaran 3 yaşındaki bu ırk dişi bir köpeğe aittir. Yerler ve isimler özel hayatın korunmasına saygımızdan dolayı değiştirilmiştir.

Çok Akıllı Bir Chihuahua Hikayesi Başlıyor

 

Çikolata adını Chihuahua ırkının en fazla tutulan rengine verilen isimden alan bir dişi köpektir. Köpeği yavru iken

Çok Akıllı Bir Chihuahua Hikayesi
Çok Akıllı Bir Chihuahua Hikayesi

sahiplenen yılmaz bey bu ırka karar verdiğinde oldukça fazla araştırma yapmış en son doğru kişiyi bulduğunu düşünerek onun yavrularından son kalan dişiyi almıştır. Yıllar sonra bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu acı tecrübe ile anlayacaktır.

Yılmaz Bey güzide bir tatil beldemizde oldukça popüler ve pahalı bir restauranta sahiptir.Her yaz bir çok ünlünün akın ettiği mekan bu güne kadar kendisine oldukça güzel gelir sağlamıştır.50 yaşında kendine ömür boyu yetecek parayı kazandırmıştır. Evi ile işyeri arası yürüyerek 5 dk olduğundan hergün Çikolata ile birlikte işe gidip gelirdi.

İş sezonu açılmadan bir ay kadar önce yürürken kısa mesafede bile yorulma, merdiven çıkamama sorunları yaşamaya başlamıştı. İşyerinin yeni sezona hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ettiği için doktora gitme işini hep ertelemişti. Bu böyle devam edip gitti.

Nihayet sezon açıldı restaurant her sezon olduğu gibi tıklım tıklım Yılmaz bey ise yıllardır müşterisi olan dostlarıyla sabahlara kadar hem sohbet ediyor hem işini yürütüyordu fakat bu tempo onu iyice zorlamaya başlamıştı.

Yılmaz Beyin Kurtuluşu

Bir salı günü her zaman 14.00 da işte olan Yılmaz bey ilk defa işe gelmemişti. Çalışanları yaşlanıyor artık diyerek

Çok Akıllı Bir Chihuahua Hikayesi
Çok Akıllı Bir Chihuahua Hikayesi

aralarında gülüşmeye başladılar çünkü başka bir nedeni olamazdı. Saat 14.10 da çikolata tek başına işyerine geldi ve sürekli havlıyordu. Buda alışılmamış bir şeydi hiç bir zaman Yılmaz bey olmadan işe gelmemişti. Personeller önce bir baktı köpeğe sonra umursamadı. Bu gören Çikolata önce şef garson Ali nin paçasından ısırdı onu çekmeye başladı.

Paçasını bırakıp tam karşıdaki sağlık ocağına koştu. Onun önünde bahçede oturan hemşirelere havladı. Sonra koştu şef garsonun paçasından o yöne doğru çekiştirmeye başladı ve sonunda insanlar onla ilgilenmeye başlayınca eve doğru koştu durdu gelenlere havladı tekrar koştu.

Artık herkes bir sorun olduğunu anlamışlardı. Çikolata’nın peşinden koşarak eve ulaştıklarında Yılmaz bey yerde yatıyor ve zor nefes alıyordu. Hemen sağlık ocağına getirdiler orada kendisine dil altı hapı verdiler ve kendine biraz geldikten sonra ambulans ile hemen hastaneye yetiştirdiler. Hastanedeki doktor getiren personellerine patronunuz çok şanlı 5 dk geç gelseydi ölmüştü dedi.

Yılmaz bey açık kalp ameliyatı oldu 3 gün yoğun bakım 5 günde normal odada hastanede kaldıktan sonra evine geri döndü. Çikolata daha önceden terlik getirmesini bilmiyordu yada bilmiyor gibi yapıyordu ama bir anda öğrenmişti. Yılmaz bey ne zaman yattığı yerden ayağa kalsa terlikleri ağızına alıp ona uzatıyordu. Tuvalete giderken bile yalnız bırakmıyordu. Normalde kendi yerinde uyuyan Çikolata artık hep Yılmaz beyin yatağının ucunda yatıyordu. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında