En İyi Koruma Köpeği Bandog

En İyi Koruma Köpeği Bandog olmasının nedenlerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Irk doğru melezlemeler kullanılarak üretildiğinde bu alanda en mükemmelidir. Özellikle önemli alanların yada kişilerin korunmasında bir numara’dır.Irk hem alan koruma hem de kişi koruma yapabilir.

En İyi Koruma Köpeği Neden Bandog Mastif’tir?

1-Öncelikle bu ırk çok akıllıdır ve oluşan olaylarda kendi karar vererek ona göre davranış biçimi gösterebilir.Örnek olarak sahibi ile konuşan kişinin amacının ne olduğunu anlaması 15-20 sn alır. Şayet fiziksel temas ve yüksek sesli konuşma olursa anında olaya dahil olur. Şaka ile kavgayı ayırt edebilecek kadar akıllıdır.

2-Çok güçlü bir fizikleri olduğu için koruma durumuna geçtiğinde herhangi bir materyal kullanarak onu

En İyi Koruma Köpeği Bandog
En İyi Koruma Köpeği Bandog

durdurmak imkansızdır. Kesinlikle geri çekilmez zekasını da kullanarak düşmanı etkisiz hale getirmek için her yolu dener. Bununla birlikte acı eşikleri çok yüksektir; ağrıyı ve acıyı çok az hisseder.Bu özellik ile beraber sahibi dışındaki kişiler tarafından şiddet bile kullanılsa durdurulamaz.

3-Ailesine aşırı bağlıdır ve onlara olan sevgisi sonsuzdur. Bu nedenle onlara zarar geleceğini anladığı an o şirin sevecen özellikleri bir anda savaşçı bir ruha dönüşür. Özellikle ailenin çocuklarını ayrı bir özenle korur ve kollar.Bu sevgi onu mükemmel ötesi bir koruma köpeği yapar.

4-Yaşadığı alanı kendi yuvası olarak göreceği için alana giren kişiler yada hayvanlara karşı aşırı bir koruma tepkisi verir. Aileden olmayan hiç bir canlının girişine izin vermez. Sürekli alanı dolaşarak kontrol eder ve bölgesini kesinlikle kontrolsüz bırakmaz.

5- Koruma köpeği olmanın en önemli özelliklerinden biri olan stresle başa çıkabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik sahibinin onu her durumda kontrol etmesini sağlar. Örnek olarak bir kişi sahibini tehdit ettiğinde kendisine hayır denildiğinde karşı tarafa karşı bir saldırı başlatmaz. Sahibi komut verdiğinde ise görevini yerine getirir. Kısaca siz ne derseniz onu yapar. Bu özellik pek çok köpek cinsinde yoktur. Ya aşırı saldırganlık gösterir ve sahibi dahil kimse durduramaz yada tepkisiz kalır.

6- Zeka seviyeleri çok yüksektir ve kolay eğitilebilirler. Bu özellikleri onlara öğretilen her durumda ne yapmaları ve yapmamaları gerektiğini çok çabuk kavramalarını sağlar. Normalde bir çok ırk 1.5 yaşından sonra saldırı ve etkisiz hale getirme eğitimi alabilmesine rağmen bandog 6 ayda zeka olarak bu eğitimlerin üstesinden gelecek hale gelir. Cins sadece sahibinin komutları dinleyeceği için eğitmenlerin eğiteceği bir köpek değildir. Sadece sahibi eğitebilir

Bandog Mastif Karakteri

Görüşü dışında bir karaktere sahiptir. Dışarıdan bakıldığında kocaman kafası güçlü fiziğiyle yanına yaklaşılamayacak bir köpek havası verir. İnsanları çok seven bu ırk kendi ailesini ve alanını koruması gerekmediği durumlarda bir sevgi böceğine dönüşür. Herkes sevebilir o herkesi sever. Kendisine ve korumakla yükümlü olduğu ailesine karşı saldırıda bulunmayan hiç bir canlıya karşı bir olumsuzluk sergilemez.

Ev Halkını ölümüne seven bu köpek cinsi özellikle çocuklarla ve kadınlarla arası çok iyidir. Evin çocuğu ona ne yaparsa yapsın kesinlikle karşılık vermez; bu canını çok yakan bir davranış bile olsa. Sürekli ailesi ile beraber olmak ister onların yanında çok mutludur yalnız bırakılmak istemez. Sahibi yanında olduğu sürece misafirlerle çok iyi geçinir.Bu durum sizi yanıltmasın sahibi varken sizle bahçede oynayan size sevgi gösterisi gösteren köpek yalnız olarak bahçeye girdiğinizde emin olun sizi çok farklı karşılayacaktır. Lütfen denemeyin.

Bandog Mastif Neden Üretildi?

Günümüzde özellikle bahçeli yada apartman dairelerinde yaşayan kişilerin güvenlik sorunlarının toplumun ahlak yapısındaki değişimle artması ile çok iyi bir koruma köpeği konusunda çalışmalar yapıldı. Ayrıca kişisel güvenlik sorunları’da bir o kadar artması ayrı bir etkendir. Bir çok ırk melezlenerek en iyi özellikleri tek bir köpeğe aktarılmaya çalışıldı ve sonunda başarıldı. Dünyada bu alanda kullanılan en popüler cinslerden biri oldu. Özellikle Amerikan hakının bahçeli evlerde yaşayan bireyleri güvenlikleri için sadece bu cinsi tercih eder olmuşlardır. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında