Köpeklerde Güven

Bir Köpeğin Bana Güvenmesini Nasıl Sağlayabilirim?

 

Köpeklerde Güven ya da Köpeğinizin size güvenmesi; onunla sizin aranızdaki ilişkide en önemli faktörlerden birisidir. Önceden kötü muameleye maruz kalmış ya da hiç eğitilmemiş köpekler için çok önemlidir.  Bu tür köpekler güven konusunda biraz tedirgin olabilirler. Size bu tür köpeklerin güvenini kazanmanız için bazı taktiksel bilgilere yer vermeye çalışacağım.

Köpeklerde Güven için öncelikle Öncelikle sakin kalmaya gayret edin ve onun bölgesindeyseniz onun bölgesine saygı gösterin.
Sakin ve rahat davranmak başlıca kurallardan biridir. Yumuşak sesle konuşarak istikrarlı olduğunuzu ona kanıtlayın. Sakinliğinizi köpeğe aşılamaya çalışın. Asla telaşlı ve heyecanlı yaklaşmayın. Çünkü heyecan ve telaş köpeği yükseltebilir.

Köpeğin Kişisel Alanına Saygı Gösterin

 

İlk başta bir süre makul mesafede hareketsiz bekleyerek köpeğin sizinle etkileşim kurmak isteyip istemediğini

Köpeklerde Güven
Köpeklerde Güven

anlamak için bekleyin. Köpeği asla etkileşim için zorlamayın. Bu onu daha çok kızdırabilir.

Köpeklerde Güven konusunda bir diğer husus Köpeğin kişisel alanını bilmek önemlidir. Bu ona saygı gösterdiğiniz anlamına gelir. Ayrıca karşılaştığınız köpeğin sahibi varsa köpekle göz temasında bulunmayın ve ilk başta sahibi ile tanışın. Köpeği görmezden gelin. Bu köpeğin rahatlamasına neden olur ve kendisi bir tehdidin altında olduğunu hissetmez.

Onların Seviyesine İnin ve Onlara İkramlarda Bulunun.

 

Köpeğe asla önden yaklaşmayın. Bunun yerine yandan yaklaşmayı deneyin ve onların seviyesine doğru eğilin gerekirse diz çökün onları sevmek istediğinizi hissettirin. Bu seviyeyken bile onunla göz teması kurmayın çünkü sizi hala tehdit olarak görüyor olabilir.
Dost olduğunuzu ve ona zarar vermeyeceğini hissettiğinde onu ödüllendirin ve mama verin.  Ödülü aldıktan sonra övgü ile yaklaşın. Bu hamleler sizin bir dost olduğunu onunla arkadaş olmak istediğinizi anlamasına için yardımcı olacaktır.

Siz hiçbir köpeğin güvenini kazanmak istediniz mi? Yada bir köpeğin güvenini kazanmak için ne gibi taktiksel yol izlediniz? Bize yazarak bizimle iletişimde bulunabilirsiniz.

 

[mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında