Mekong Kısa Kuyruk Kedisi

Mekong Kısa Kuyruk Kedisi ırkının Güneydoğu Asya bölgesinde derin kökleri vardır. Ve bu kedigillerin Çin, Irak, Laos ve Vietnam gibi ülkelerde başarılı bir şekilde mutlu bir şekilde bulabilirsiniz. Mekong Kısa kuyruk, 19. Yüzyılda, özellikle kraliyet ailesi tarafından sevildi. Rusya’ya böylelikle yayıldı.

Cins ayrıca 1980’lerde dünya çapında bir popülarite artışı yaşamaya başladı. Mekong Kısa kuyruk, adını Mekong Nehri’nden almıştır.

Boyut

Mekong Kısa kuyruk orta boy bir kedidir. Her zaman olduğu gibi, tam boyut standartları değişmektedir.

Çoğu Mekong Kısa kuyruks,3 ila 5 kilo ağırlığındadır. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilmektedir.

Kişilik

Mekong Kısa kuyruk Kedisi, yaşamlarında insanlarla çok hızlı bir şekilde sevgi dolu ve güçlü bağlar kurma biçimleriyle tanınan, son derece sadık bir kedi türüdür. Mekong Kısa kuyruk Kedisini evin içinde sizi takip etmekte ısrar ettiğini fark ederseniz şaşırmayın.

Aslında, haneniz günün uzun sürelerinde boşsa, cins yalnızlıktan acı çekmeye başlar. Bu kesinlikle, çok fazla aksiyonun olduğu yoğun bir ev ortamında başarılı olan bir kedidir.

Mekong Kısa kuyruk Kedisi ayrıca özellikle çocukların yanında olmaktan hoşlanır. Bu da yeterli miktarda enerjiye sahip oldukları ve düzenli oyun seanslarına ihtiyaç duyacakları için yardımcı olur. Cins gerçekten tırmanmayı sever, bu yüzden evinizde bir kedi ağacı eklediğinizden ve ideal olarak, kedi tarafından başarıyla ölçeklenebilen güvenli mobilyalar sağladığınızdan emin olun.

Sağlık

Mekong Kısa kuyruk genellikle sağlıklı kediler olarak kabul edilir, ancak her zaman kedinizin veterineriyle düzenli sağlık ziyaretleri planladığınızdan emin olun.

Mekong Kısa kuyruk’in maruz kalabileceği daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

Göz sorunları

Gastrointestinal problemler

Bakım

Tüm kedilerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Mekong Kısa kuyruk kedinizi düzenli veteriner kontrollerini sürdürmeniz önemlidir. Veterineriniz, kedinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Veterinerinizle yıllık sağlık ziyaretleri planlamanın ötesinde, Mekong Kısa kuyruk kedinizi yaşam ortamı için bir tırmalama direği aldığınızdan emin olun. Bu, sağlıklı kaşınmayı teşvik etmeye ve kedinin tırnaklarını iyi durumda tutmaya yardımcı olmaktadır.

Cinsin kulakları ayrıca kir birikmesi veya olası enfeksiyon belirtileri için düzenli olarak incelenmelidir. Veterinerinizle Mekong Kısa kuyruk’inize uyacak düzenli bir diş fırçalama rejimi başlatma hakkında konuşun. Veterineriniz size belirli markalar ve teknikler hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Son olarak Mekong Kısa kuyruk oldukça yüksek enerji seviyesine sahip bir kedi olduğu için evinize bir kedi ağacı eklemeniz tavsiye edilmektedir.

Kürk Rengi Ve Bakımı

Mekong Kısa kuyruk kedisinin kürkü. Mavi nokta, çikolata noktası ve mühür noktası dahil olmak üzere çok çeşitli sivri renklerdedir..

Bakım söz konusu olduğunda, Mekong Kısa kuyruk kedileri az bakım gerektiren bir cins olarak kabul edilir. Bu kısa tüylü kedilerin haftada sadece bir kez taranması gerekecek; Bununla birlikte, kediyle bağ kurmanın bir yolu olarak tımar seanslarını kullanmanız tavsiye edilmektedir.

İklim açısından, çoğu Mekong Kısa kuyruk kedisi her koşula uyum sağlamaktadır. Ayrıca, sıcak aylarda her zaman yeterli gölge ve temiz su bulunduğundan emin olmalısınız.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Mekong Kısa kuyruk, küçük çocuklarınız varsa göz önünde bulundurmanız gereken mükemmel bir cins. Sadece erken sosyalleşmenin gerçekleştiğinden ve sınırların her iki tarafta da uygun şekilde belirlendiğinden emin olun. Çocuklar ve kediler arasındaki erken etkileşimleri denetleyin.

Diğer ev hayvanları söz konusu olduğunda. İyi huylu Mekong Kısa kuyruk birçok evcil hayvanla iyi geçinmektedir. Ancak her zaman yeni kedi ile mevcut evcil hayvanlar arasındaki erken etkileşimleri de denetleyin. Bazen bu ilişkiler, bireysel evcil hayvanların kişiliklerine çok bağlıdır. [mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında