Oriental Bicolor Kedisi

Oriental Bicolor KedisiOriental Bicolor Kedisi karışık kedi ırkının tarihi 1979’da başlar. Karışım ilk olarak American kısa tüy ve Siyam kedilerinin melezlenmesiyle tanınan Lindajean Grillo tarafından geliştirilmiştir. Daha sonra 80’lerde, Avrupa’daki diğer yetiştiriciler de popülerliklerini dünyaya yaymaya yardımcı olan Oriental Bicolor Kedisi geliştirmeye başladılar.

Oriental Bicolor, 1983 yılında Uluslararası Kedi Derneği (TİKA) tarafından resmen kabul edildi.

Boyut

Oriental Bicolor orta boy bir kedidir. Her zaman olduğu gibi, tam boyut standartları değişebilir.

Çoğu Oriental Bicolor Kedisi, 4 ila 5 kilo ağırlığındadır. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilmektedir.

Kişilik

Oriental Bicolor Kedisi, en sosyal kedilerden biridir. Bu kendine özgü, zarif ırk, insanların etrafında olmayı sever ve hem yaşlı insanlarla hem de küçük çocuklarla eşit derecede güçlü bağlar kurar.

Aslında, kedi neredeyse ilgi odağı olmayı talep eder, bu nedenle kendinizi sık sık uzun süre evden uzakta bulursanız veya iş gezilerine çıkmak zorunda kalırsanız buna karşı dikkatli olun. Oriental Bicolor Kedisi, insanların dikkatini çekmek için can atmayı sever.

Bununla birlikte, bunlar aynı zamanda akıllı etkileşimli oyuncaklar bularak ve yeni köşeler ve çatlaklar keşfederek kendilerini mutlu bir şekilde eğlendirecek akıllı kedilerdir. Kedinize, etrafta dolaşma ve yeni alanları kontrol etme şansı sunan geniş bir yaşam alanı sağlamak, bu karma cins için çok önemlidir.

Ayrıca, Oriental Bicolor  genellikle konuşkan ve iletişimsel bir kedi olarak tanımlandığı konusunda uyarılmalıdır. Bu yüzden birçok ileri geri konuşmaya hazır olun.

Sağlık

Oriental Bicolor  genellikle sağlıklı kediler olarak kabul edilir; bununla birlikte, American Shorthair ve Siyam ırklarının karşılaştığı aynı koşullara yatkın olabilirler. Her zaman olduğu gibi, kedinizin veterineriyle düzenli sağlık ziyaretleri planlamak önemlidir.

Oriental Bicolor muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

Çapraz gözler

Astım

Kalp hastalığı

Bakım

Tüm kedilerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Oriental Bicolor Kedisi düzenli veteriner kontrollerine götürmeniz önemlidir. Veterineriniz, kedinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilmektedir.

Veterinerinize ziyaretler planlamanın ötesinde, Oriental Bicolor Kedisine daha iyi yaşam ortamı için bir tırmalama direği almalısınız. Bu, sağlıklı kaşınmayı teşvik etmeye ve kedinin tırnaklarını iyi durumda tutmaya yardımcı olacaktır. Bu, özellikle aktif ve meraklı olmayı seven Oriental Bicolor Kedisi gibi karışık bir cins için önemlidir.

Kedinin kulakları da kir birikmesi veya olası enfeksiyon belirtileri açısından düzenli olarak incelenmelidir. Oriental Bicolor Kedisine uyacak düzenli bir diş fırçalama rejimi başlatma konusunda veterinerinizle konuşun. Veterineriniz size belirli markalar ve teknikler hakkında tavsiyelerde bulunacaktır.

Son olarak, Oriental Bicolor  çok enerjili bir kedi olduğu için evinize bir kedi ağacı eklemeniz önerilir.

Kürk Rengi Ve Bakımı

Oriental Bicolor Kedisi, diğer birçok renkle beyaz bir temel kat karışımına sahiptir; tarçın, mavi ve kestane popüler kombinasyonlardır.

Tımar söz konusu olduğunda, Oriental Bicolor  düşük tüy dökücüdür ve gerçekten sadece haftada bir kez fırçalamaya ihtiyaç duyar. Bu, paspasların korunmasına ve kürkünün iyi durumda kalmasına yardımcı olacaktır. Karışık cinsin ince bir kürkü olduğu için nazikçe tımar etmeniz gerekmektedir.

İklim açısından, çoğu Oriental Bicolor her iklimde yaşar. Ancak biraz daha sıcak bir yaşam ortamını tercih eder. Ayrıca, sıcak aylarda her zaman yeterli gölge ve temiz su bulunduğundan emin olmalısınız.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Oriental Bicolor Kedisi, küçük çocuklarla çok iyi anlaşıyor. Sadece erken sosyalleşmenin gerçekleştiğinden ve sınırların her iki tarafta da uygun şekilde belirlendiğinden emin olun. Çocuklar ve kediler arasındaki erken etkileşimleri denetleyin.

Diğer ev hayvanları söz konusu olduğunda, iyi huylu Oriental Bicolor genellikle birçok evcil hayvanla iyi geçinir. Ancak her zaman yeni kedi ile mevcut evcil hayvanlar arasındaki erken etkileşimleri de denetlemeyi unutmayın. Bazen bu ilişkiler, bireysel evcil hayvanların kişiliklerine çok bağlıdır.

Sonuç olarak, erken sosyalleşme, bu karışık cinsle gerçekten karşılığını veriyor. Oriental Bicolor Kedisini eve, ailenize getirdiğinizde iyi davranışları için ödüllendirin. [mas_static_content id=”11435″]

 

Yazar Hakkında