Ragamuffin Kedisi ismini kısmen kurucu ırka bir saygı olarak seçilmiştir. Ve saygınlığı ismiyle birlikte artmıştır.

Ragamuffin’i tanıyan kedi dernekleri, United Feline Organization (ilk kuruluş), American Cat Fanciers Association, American Association of Cat Enthusiasts ve Cat Fanciers Federation’dır. Ragamuffin en son Şubat 2011’de Cat Fanciers Association tarafından tam olarak tanındı.

Boyut

Dişiler genellikle 5 ila 7 kilo ağırlığındadır ve bazı erkekler 10 kilodan fazladır.

Kişilik

Kuzeni Ragdoll kedisi gibi, Ragamuffin de insanlarını takip etmekten ve mümkün olduğunda bir kucakta oturmaktan başka bir şey istemeyen, kucaklanabilir bir türdür. Tatlı ve akıllının güzel bir kombinasyonu olan bu kedi. Arkadaş canlısı kişiliği ve oyun oynamaya, numaralar öğrenmeye ve tasma üzerinde yürümeye istekli olması nedeniyle genellikle köpek yavrusu gibi tanımlanır. Ziyaretçileri sıcak bir şekilde karşılar ve eğer başparmakları birbirine zıt olsaydı sizi bir birey gibi kapıda karşılardı.

Ragamuffin Kedisi uysal doğasıyla bilinir. Bir bebek gibi kucaklanmayı sever ve tamamen sizin kollarınızda rahatlayacaktır. Ragamuffin’ler oynamayı sever ama dikkatlerini mobilyalarınızla değil oyuncaklarıyla ve tırmalama direkleriyle sınırlamakta iyiler. Bir insanı tırmaladığına ender rastlanır.

Bu yumuşak bir kedi ama dikkat çekmek isteyen bir tür. Onu her gün saatlerce yalnız bırakmak zorunda kalacaksanız, bir Ragamuffin Kedisi almayın.

Sağlık

Hem soylu kediler hem de karışık cins kediler, doğada genetik olabilen çeşitli sağlık sorunlarına sahiptir. Ragamuffin’ler genellikle sağlıklıdır, ancak bir yetiştiriciye kendi hatlarındaki sağlık sorunlarının görülme sıklığı ve doğası gereği genetik olan herhangi biri için hangi testlerin yapıldığını sorduğunuzdan emin olun. Bu büyük kedinin fazla yemesine izin vermemek de akıllıca olur. İri olduğundan emin, ama şişman olmamalı.

Bakım

Ragamuffin’in yumuşak kürküi uzundur, ancak dokusu dolaşmaz. Ölü tüyleri almak ve güzel görünmesini sağlamak için tek gereken haftalık fırçalama veya taramadır.

Periodontal hastalığı önlemek için dişleri fırçalayın. Günlük diş hijyeni en iyisidir, ancak haftalık fırçalama hiç olmamasından iyidir. Tırnakları birkaç haftada bir kesin. Herhangi bir akıntıyı gidermek için gözlerin köşelerini yumuşak, nemli bir bezle silin. Her bir göz için bezin ayrı bir bölgesini kullanın, böylece herhangi bir enfeksiyon yayma riskiniz olmaz.

Kulakları haftalık olarak kontrol edin. Kirli görünüyorlarsa, pamuklu bir bezle veya 50-50 oranında elma sirkesi ve ılık su karışımıyla nemlendirilmiş yumuşak nemli bir bezle silin. Kulağın iç kısmına zarar verebilecek pamuklu çubuk kullanmaktan kaçının.

Kum kutusunu lekesiz temiz tutun . Kediler tuvalet hijyeni konusunda çok titizdir.

Ragamuffin’in korkusuz bir kişiliği vardır. Bu yüzden dışarı çıkmasına izin vermek iyi değildir . Diğer insanların veya hayvanların kendisine zarar verebileceği konusunda hiçbir fikri yoktur ve en azından “sokak kedisi” değildir.

Kürk Rengi Ve Bakımı

Ragamuffin’in cins standardı, onu sevimli bir kedi oyuncak ayısı olarak tanımlar. İri cüssesi, her renk olabilen iri ceviz şeklindeki gözleri, tatlı ifadesi, renk ve desen çeşitliliği ile karakterizedir. Cinsle ilgili ilginç gerçeklerden biri, yavru kedilerin beyaz doğması, sonra renklerini veya desenlerini olgunlaştıkça geliştirmeleridir.

Ragamuffin ve Ragdoll arasındaki bazı farklılıklar yüzlerinde görülmektedir. Örneğin, Ragamuffin’in yanakları dolgundur ve gözleri oval yerine ceviz şeklindedir.

Ragamuffin, yuvarlak bir görünüme sahip geniş, modifiye kama şeklinde bir kafaya sahiptir. Özellikle erkeklerde belirgin olan kısa, ağır, güçlü bir boyun tarafından desteklenir. Olgun erkekler, onlara huysuz yaşlı bir tuğgeneral görünümü veren gıdılarıyla tanınırlar. Geniş göğüslü vücut kaslı ve ağırdır. Genellikle alt karın bölgesinde bir yağ yastığı bulunmaktadır. Uzun, tamamen tüylü bir kuyruk, güzel, yumuşak bir şişe fırçası gibi görünür.

Bu büyük bir kedidir ve dört yaşına gelene kadar tam boyutlarına ulaşmadan yavaş yavaş olgunlaşırlar.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Sakin ve soğukkanlı Ragamuffin ideal bir aile kedisidir. Bir çocuk tarafından tutulmaya, taşınmaya ya da giyinip bir bebek arabasına itilmeye aldırmaz. Oynak ve zekidir, getirme oynamayı ve numaralar öğrenmeyi seven kedilerden biridir ve enerji seviyesi, çocuktan önce yorulmayacağı anlamına gelir.

Çocuklara her zaman kediyi nasıl düzgün tutacaklarını öğretin, hem arka hem de ön ucu destekleyin ve küçük çocukların onu yerde veya bir kanepede otururken sevmesini sağlayın. Onlardan daha ağır olabilmektedir.

Ragamuffin ayrıca köpekler, diğer kediler, kuşlar, kemirgenler. Ve kertenkeleler de dahil olmak üzere diğer evcil hayvanlara karşı da arkadaş canlısıdır. Bu nazik dev için herkes onun arkadaşıdır. Bununla birlikte, birlikte geçinmeyi öğrenmelerini sağlamak için evcil hayvanları yavaş ve kontrollü koşullarda tanıştırmak her zaman iyi bir fikirdir.
[mas_static_content id=”11435″]

Yazar Hakkında