Tiffany kedisi, kökeni bilinmeyen bir çift çikolata renkli yavru kedi ile başlayan bir kedi ırkıdır. Bu kedigiller sevecen, sosyal ve konuşkan oldukları bilinmektedir.

   BoyTiffany kedi

Tiffany kedisi orta boy bir kedidir. Her zaman olduğu gibi, tam boyu ve kilosunun standartları değişebilir.

Çoğu Tiffany kedisi, 3 ila 6 kilo ağırlığındadır. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

   Kişilik

Tiffany kedisi süper sevecendir ve hayatlarındaki insanlara çok bağlıdır. Bu, her zaman ins anlarla birlikte olmak isteyen bir kedi türüdür, bu nedenle, ister mutfakta yemek pişiriyor olun, ister kanepede uzanıp dinlenirken ya da bir odadan bir odaya sizi mutlu bir şekilde takip ederse şaşırmayın.

Tiffany kedisi ayrıca ses çıkaran kedi olarak ün yapmıştır. Gün boyunca sizinle mutlu bir şekilde konuşacaklar, bu yüzden biraz kedi sohbetine hazır olun! Cinsin sevecen tarafının ötesinde, aynı zamanda eğlenceli bir çizgi sergilerler. Rotasyonda sağlam bir oyuncak seçiminiz olduğundan emin olun ve onun yaşam ortamına uyumlu etkileşimli oyuncaklar almayı ihmal etmeyin.

     Sağlık

Tiffany kedileri genellikle sağlıklı kediler olarak kabul edilir; ama bakımlarını ihmal etmemeniz kesinlikle önemlidir

Tiffany kedisinin muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Sindirim sorunları
  • obezite
  • Bakım

Tüm kedilerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Tiffany kedisinin düzenli veteriner kontrollerini sürdürmeniz önemlidir. Veterineriniz, kedinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir.

Tiffany kedisi’nin kulakları, kir birikmesi veya olası enfeksiyon belirtileri açısından düzenli olarak incelenmelidir. Tiffany kedinize uyacak düzenli bir diş fırçalama rejimi başlatma konusunda veterinerinizle konuşun. Veterineriniz size belirli markalar ve teknikler hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Son olarak, Tiffany kedisi, oynamak ve etkileşim kurmak için ağaçlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle kedinizi sürekli ağaçlarda görmeniz normaldir.

  • Tüy Rengi Ve Bakımı

Tiffany kedisinin orijinal olarak kendine özgü çikolata kahvesi renkli bir tüyü vardır ve birçoğu hala öyle; şimdi başka tonlarda da bulunsalar da. tüyleri yarı uzun ve oldukça sık olarak kabul edilir.

Bir Tiffany kedisini tımar etmeye gelince, ideal olarak günlük fırçalama seansları planlamak için zaman ayırmak gerekecek. Bu, kedinin yarı uzun kürkünün iyi durumda kalmasına yardımcı olacak ve ayrıca dökülme olasılığını da ortadan kaldıracaktır. Bakım zamanını kedinizle bağ kurmak için bir fırsat olarak kullanın.

İklim açısından, çoğu Tiffany kedileri oldukça uyumludur. Sıcak aylarda her zaman yeterli gölge ve temiz su bulunduğundan emin olmayı unutmayın.

  • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Tiffany kedisi normalde küçük çocuklu aileler için çok uygundur. Sadece erken sosyalleşmenin gerçekleştiğinden ve sınırların her iki tarafta da uygun şekilde belirlendiğinden emin olun. Küçük çocuklar ve kediler arasındaki erken etkileşimleri denetleyin.

Diğer ev hayvanları söz konusu olduğunda, Tiffany kedisi genellikle diğer evcil hayvanların çoğuyla iyi geçinir. Ancak her zaman yeni kedilerde ilk zamanlar sorun olduğu gözlemlenmiştir.  İlk etkileşimler mutlaka sizin gözleminiz altında olmasına dikkat edin… [mas_static_content id=”11435″]

 

Yazar Hakkında