Yavru Köpeklerde İshal

Yavru Köpeklerde İshal’in pek çok nedeni vardır. Büyük bir kısmı önemsizdir fakat bazı türleride ölümcüldür. Genellikle yavru sahipleri hemen en kötüsüne yormak gibi bir bakış açıları vardır. Hemen veterinere gidip bir çok tahlil yaptırmaktadır.

Yavrular bazen yerde buldukları bir şeyi yutarlar ve bu bağırsaklardan geçisi sırasında kolon cidarlarını çizer buda dışkıda kana neden olabilir.Bunu kanlı ishale yormak doğru değildir.Kanlı ishalde kakada çok ağır bir koku olur.

Yavru Köpeklerde İshal Nedenleri

En Sık Görülen Tipleri ve Nedenleri


1-Stres yeni bir eve gitmesi kafes eğitimi gibi nedenler
2-İnsan yiyeceklerinden yemesine izin vermek( Baharat ve soslar köpeklere uygun değildir.)
3-Mamasını yada tükettiği menüyü sürekli değiştirmek
4-Çok fazla yemek yemesine izin vermek
5-Bağırsak parazitleri ,Solucanlar
6-Su değişimi .

Yapılması gerekenler


1-Bir kaç gün kaynak veya şişe suyu verin ve musluk suyunu az oranda ekleyin
2-Yavru köpeği aldığınız yetiştiriciden nasıl beslemeniz gerektiğine dair bilgi alın.

Veterinerinizle görüşerek ishal kesici şurup verip veremeyeceğinizi sorun
Diğer parazitler (coccidia, giardia);Viral veya Bakteriyel Enfeksiyonlar (distemper, parvovirus, canine influenza). gibi nedenlerden dolayı ishal var ise

Yapılması gerekenler: Hemen bir veterinere görünün. Kusma, kanlı ishali veya tamamen iştah kaybı olan köpek yavruları hızla bozularak yaşamı tehdit eden bir duruma gelebilir. Hemen bir veteriner hizmeti veren kuruluşa gitmenizi öneririz.

Pirinç lapası vermeniz ishalin kesilmesine yardımcı olur. Dikkat edeceğiniz susuz ve tuzsuz haşlanmasıdır. olmasıdır.. Yoğurt verebilirsiniz Yoğurt yavru köpeğinizde ishalin neden olduğu bozulmayı yeniden dengelemeye yardımcı olabilecek faydalı bakteriler içerir.

Shopping Cart